70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Jeśli potrzebujecie pieniędzy, to pożyczka jest idealnym rozwiązaniem.

Wyszukiwarka Google znalazła do Ciebie Pożyczki Mikro gdzie możesz szybko złożyć TERAZ wniosek online o pożyczki w 15 minut

Jeśli potrzebujecie pieniędzy, to pożyczka jest idealnym rozwiązaniem.

Jeśli potrzebujecie pieniędzy, to pożyczka jest idealnym rozwiązaniem.

Jeśli potrzebujecie pieniędzy, to pożyczka jest idealnym rozwiązaniem. Spośród różnych form zaciągania długu, pożyczkę można dostać prawdopodobnie najszybciej. A kiedy warto ją brać? Odpowiedź znajdziecie w artykule.

Pożyczka jest jednym z najpopularniejszych zobowiązań finansowych, których się podejmujemy. Jednak warto wiedzieć, kiedy ja wziąć i kiedy będzie nam się to opłacać. Podstawowe informacje na temat pożyczek, możecie znaleźć właśnie w tym artykule.

Jeśli potrzebujecie pieniędzy, to pożyczka jest idealnym rozwiązaniem.

Chyba każdy z nas był kiedyś w sytuacji, w której pilnie potrzebował pieniędzy, niekoniecznie dużej kwoty, lecz takiej, która uratowałaby aktualną sytuację. Czasem było to związane z nieoczekiwanymi wydatkami na naprawdę samochodu, a czasem na jakiś spontaniczny wyjazd z rodziną. Nie zawsze przecież na wszystko musimy mieć przygotowaną gotówkę, a jeśli jesteśmy stabilni finansowo, to przecież możemy pozwolić sobie na nieplanowane wydatki. Właśnie na takie wydatki przyda się szybka pożyczka.

Pożyczka – czym jest?

Nasze społeczeństwo raczej nie jest za pan brat z pojęciami finansowymi, dlatego też często są mylone takie pojęcia, jak pożyczka, czy na przykład kredyt. Z jednej strony zazwyczaj dotyczy to tej samej rzeczy, bo pieniędzy, jednak z drugiej jest między tymi dwoma pojęciami znacząca różnica, która jednocześnie na pewien sposób jest pozytywna, a na inny negatywna.

Jeśli potrzebujecie pieniędzy, to pożyczka jest idealnym rozwiązaniem.

Jeśli potrzebujecie pieniędzy, to pożyczka jest idealnym rozwiązaniem.

Przede wszystkim należy pamiętać, że kredyt może udzielić nam tylko i wyłącznie bank. Jest to instytucja finansowa, która działa na podstawie prawa bankowego i tylko takie prawo pozwala na udzielanie odpowiednim podmiotom kredytów. Nieco więcej różnic będzie można poznać w dalszej części tekstu.

Teraz czas dowiedzieć się, czym jest pożyczka. Nie jest to nic innego jak pożyczenie komuś pewnej sumy pieniędzy, czy też przedmiotu, czy innej rzeczy, na określony lub nieokreślony czas, na podstawie prawa cywilnego i przy odpowiednim oprocentowaniu, czy też bez niego. Pożyczkę może udzielić nam tak naprawdę każdy, jednak najpewniejsze są te, które udzielane są przez firmy pożyczkowe, czyli tak zwane parabanki. Pożyczkę jest nam dostać o wiele łatwiej, a także jest korzystniejsza, jeśli chodzi o naszą prywatność. O formalnościach będzie nieco dalej, jednak tutaj warto wspomnieć, że biorąc kredyt, często trzeba ujawniać źródło i ilość dochodów, a także, na co kredyt będzie przeznaczony. Przy pożyczce zazwyczaj się tego nie wymaga i nikogo nie obchodzi, na co wydasz te pieniądze, tylko najważniejsze jest to, czy je oddasz. Oczywiście niektóre parabanki wymagają dokumenty, które oświadczają o stanie dochodów, jednak jest to mniejszość.

Jeśli ktoś miał kiedyś problemy ze spłatą kredytu i aktualnie znajduje się na Bankowej Liście Niesolidnych Dłużników, to może utrudniać mu otrzymanie ponownie kredytu, jednak już nie będzie problemu z pożyczką. Chyba więc warto zastanowić się nad tym, co jest lepsze i odpowiedź raczej nasuwa się sama.

Pożyczka idealna na każdą sytuację

Człowiek nie może przewidzieć wszystkiego, co go spotka w życiu i nieraz znajduje się w takiej sytuacji, kiedy pieniądze są potrzebne „na wczoraj”, a nie ma żadnej możliwości ich zdobycia. Na kredyt jest za późno, bo to jest zbyt dużo formalności, a nawet kilkaset złotych, albo ewentualnie kilka tysięcy, mogłoby w tej chwili uratować sytuację.

Dlatego też pożyczki w takich momentach są najlepsze. Nawet popularne „chwilówki”, które raczej wymagają szybkiej spłaty, mogą ratować życie. Nigdy nie wiadomo, jaka nam się przydarzy sytuacja. Nie musi to być wcale nasza zachcianka i nasze pragnienia. Nigdy nie wiemy, co nas przykrego może spotkać. Może okazać się, że nasze auto nagle odmówiło posłuszeństwa, a my pilnie potrzebujemy je na dojazdy do pracy, bo inaczej nie będziemy mogli zarabiać. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest po prostu wzięcie pożyczki i oddanie szybko auta do mechanika. Będzie można mu od razu zapłacić i cieszyć się jazdą, a pożyczkę spłaci się w najbliższym czasie.

Czasem wyskakują też nieco bardziej smutne powody, takie jak przykładowo choroba, która wymaga kosztownego leczenia, czy po prostu leków. Nie każdy dysponuje na zawołanie kwotę nawet kilkuset złotych, aby wykupi leki. Wystarczy więc tylko udać się do firmy pożyczkowej i taką pożyczkę dostanie się od ręki. Zdrowie jest najważniejsze, więc finansami zajmiemy się później.

Szacuj zalety i wady

Nad wszystkim trzeba się zastanowić i wszystko ma swoje zalety i wady. Także nad wzięciem pożyczki należy się wcześniej zastanowić. Nawet jeśli uważamy ją za jedyne możliwe wyjście, to nadal warto poświęcić, chociaż godzinkę na to, aby przeanalizować wszelkie za i przeciw. Będziemy mieli wtedy spokojne sumienie, że wybraliśmy najlepszą możliwą opcję i innego wyboru nie było. Może czasem znajdziemy podczas takich rozmyślań inne możliwe rozwiązania, a pożyczka przyda nam się na inną okazję.

Bierz pożyczkę, gdy naprawdę jest tego warta. Jak w każdym przedsiębiorstwie, również w firmie, zajmującej się pożyczkami, można spotkać różnego rodzaju ciekawe promocje. Czasem nie są one zbyt dobre i raczej nie są wielką zachętą do tego, by takową pożyczkę wziąć, jednak zdarzają się i też bardzo korzystne oferty, z których aż szkoda byłoby nie skorzystać. Oczywiście nie chodzi tutaj o to, że gdy tylko pojawi się szansa wzięcia pożyczki na korzystnych warunkach, to należy od razu ją brać. Po prostu, jeśli pojawi się szansa, a my mamy powód do tego, by z tej szansy korzystać, to po prostu to zróbmy.

Zobowiązania finansowe mogą nas wciągnąć w spiralę długu, z której wyjście jest bardzo trudne, więc nigdy nie podejmujmy pochopnych decyzji, jeśli chodzi o wzięcie pożyczki. Pożyczkę należy brać tylko wtedy, gdy wiemy i jesteśmy w pełni tego pewni, że stać nas na nią i na pewno ją spłacimy. Nie ma być tak, że nam się wydaje, że nie będzie ona obciążeniem dla naszego portfela, tylko mamy dobrze się do tego przygotować. Najlepiej jest już przed wzięciem pożyczki rozpocząć planowanie jej spłaty. Wtedy wystarczy tylko pilnować wcześniej przygotowanego planu i już będzie można czuć się całkowicie bezpiecznym.

Nawet jeśli pożyczka dla nas jest bardzo pilna i musimy szybko ją wziąć, to nie podejmujmy tej decyzji przy pierwszej lepszej firmie pożyczkowej. Najlepiej będzie, jeśli szybko przejdziemy się po firmach pożyczkowych w naszej okolicy, czy też, chociażby skorzystamy z Internetu i to tutaj dokonamy porównania, wśród firm, które są w naszej okolicy. Właśnie w ten sposób skorzystamy z najlepszej dla nas oferty. Może i będzie to czasochłonne i jeśli pożyczki potrzebujemy bardzo szybko, to będzie to dla nas drogocenny czas, jednak może okaże się, że właśnie dzięki tej szybkiej selekcji, mogliśmy pozwolić sobie na małe oszczędności w kosztach pożyczki i też może właśnie tylko w tej, najlepszej dla nas i wybranej przez nas firmie, oferowano nam specjalną ofertę, której nie moglibyśmy zaznać w innych firmach.

Dlaczego warto wziąć pożyczkę?

Żeby podjąć się jakiegoś zobowiązania finansowego, najlepiej jest mieć do tego powód i jakoś to usprawiedliwić. Czasem pożyczki naprawdę warto brać, mimo że niektórzy się im sprzeciwiają. Jeśli ktoś zadłuża się z głową, to żadne zobowiązanie nie będzie mu straszne.

Dlaczego warto? Żeby nie stracić życiowej okazji. Wyobraźcie sobie, że cały czas marzycie o wyjeździe do jakiegoś kraju. Akurat przeglądając oferty biur podróży, natrafiacie na ofertę wycieczki do waszego wymarzonego miejsca. Jednak mimo naprawdę świetnej okazji, nie macie pieniędzy na to, aby tam pojechać. Czy taka okazja powinna przepaść? Oczywiście, że nie. Po prostu trzeba wybrać najlepszą ofertę pożyczkową i wybrać się w tę podróż. Niektórzy może będą chcieć czekać dłużej i może sami zaczną zbierać na tę wycieczkę. Jednak, czy ktoś z nas wie, jak będzie jutro? Czy nie pojawią się żadne inne przeciwieństwa? Nie powinno się odkładać takich postanowień, a przede wszystkim spełniania marzeń, ponieważ jest to najzwyklejsza strata okazji i pozbawienie się możliwości spełniania marzeń. Jeśli komuś naprawdę bardzo zależy, to zrobi wszystko, aby spełnić swoje marzenia.

Pożyczka może być także świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zainwestować w siebie, czy też bliskich. Nie chodzi tu o zainwestowanie, typu kupno nowej gry, czy też garnituru albo sukienki. Tu chodzi o inwestowanie, które w przyszłości przyniesie jakieś efekty. Czyli ma to być jakiś kurs, ma to być wyjazd edukacyjny, czy po prostu każdy inny sposób, by w jakikolwiek sposób wpłynąć na swój rozwój, czy też rozwój kogoś dla nas bliskiego. Może chcemy zadbać o rozwój naszych dzieci i jest okazja, aby wysłać je na kurs zagranicę, jednak brakuje pieniędzy. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie pożyczka. Takie dary i takie inwestycje zawsze się zwracają, mimo że na początku nie ma nawet takich pozorów. Trzeba po prostu wierzyć, że to się opłaca.

Wydawaj rozsądnie

Jeśli już dostałeś pożyczkę, to gospodaruj nią tak, aby pieniądze te nie rozeszły się zbyt szybko. Oczywiście pieniądze zostaną przeznaczone na to, co zostało zaplanowane, jednak nadal mając poczucie bezpieczeństwa finansowego, bo przecież są już jakieś dodatkowe pieniądze, zawsze warto starać się oszczędzać. Na każdym wydatku zawsze można złapać trochę oszczędności, wystarczy to tylko dobrze rozplanować. Wtedy też można część pożyczki wykorzystać do spłaty rat albo po prostu przeznaczyć ją na jakieś inne wydatki, które przecież zawsze się znajdą. Zawsze będzie jakiś dobry powód, byleby był rozsądny.

Pamiętaj o terminach!

W przypadku pożyczek, szczególnie chwilówek, czasem możemy mieć do czynienia z trochę wysokim oprocentowaniem. Nie ma jednak co się tego bać. Przecież biorąc pożyczkę, bierzemy również i to pod uwagę, oczywiście za tym idą odpowiednie zalety. Wystarczy tylko dbać o to, aby każdą ratę spłacać w terminie, ponieważ problem zaczyna się dopiero wtedy, gdy dochodzi do nieterminowych opłat. Jeśli nagle spłata raty nam się opóźni, może to się wiązać z dodatkowymi kosztami, dlatego raty pożyczek zawsze traktujmy priorytetowo. Lepiej jest w danym miesiącu odmówić sobie jakiejś przyjemności, niż musieć potem spłacać dodatkowe koszty.

Łatwa sprawa

Wzięcie pożyczki to czysta przyjemność. W przypadku kredytów trzeba się martwić różną papierkową robotą jest się sprawdzanym i kontrolowanym, nie można na byle co wydać pieniędzy, ponieważ mogą być one przeznaczone tylko na ściśle określony cel. Same formalności zajmują dużo czasu i na końcu i tak może okazać się, że nie mamy zdolności kredytowej.

Dlatego właśnie pożyczki są o wiele lepsze. W niektórych firmach już w kilka minut można dostać pożyczkę, przy minimum formalności. Nikt nas nie będzie pytać, na co chcemy wydać pieniądze i czy nie będą to czasem jakieś głupoty. Przedsiębiorstwa udzielające pożyczek, interesują się jedynie tym, aby były one spłacane w terminie i w odpowiednich kwotach.

Zastanów się więc następnym razem porządnie, gdy będziesz potrzebować pieniędzy, czy chcesz ubiegać się o kredyt, czy o pożyczkę i pomyśl nad tym, co będzie dla ciebie korzystniejsze.

Daj ocenę (4.5 / 4)

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o